Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Kaffebryggare är den vanligaste typen av kaffemaskin och passar i de flesta köken. Den här maskinen har kapacitet att göra upp till 20 koppar. Du kanske även vill komplettera med e
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Moccamaster Professional Double är 8 190 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 8 jämförda butiker.
Den där första koppen kaffe på morgonen är det ju inte mycket som slår. Vare sig du föredrar droppbryggare, perkolator eller espressobryggare så finns det många olika modeller att välja mellan. Moccamaster Professional Double är en kaffemaskin med kapacitet att göra upp till 20 koppar kaffe.
Bryggkapaciteten på 20 koppar är perfekt för den större middagsbjudningen. Om du vill ha färskmalet kaffe varje gång så kan det vara en bra idé att köpa till en kaffekvarn.
Sådana här bryggare, så kallade droppbryggare, är användarvänliga och det finns modeller i alla prisklasser. Så känn inte att det behöver vara svårt att lära sig hantera en kaffebryggare, utan det är bara att ge sig in i det.
För tillfället är det här är en av de mest populära kaffemaskinerna på PriceRunner och den har för närvarande ett lägsta pris på 8190.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här kaffemaskinen till en högkvalitativ maskin.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Moccamaster Professional Double |
| Märke | Moccamaster |
| Typ | Kaffebryggare |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Glas |
Strömkälla | |
| Effekt | 3040 W |
Mått | |
| Vikt | 8.9 kg |
| Djup | 32.0 cm |
| Höjd | 36.0 cm |
| Bredd | 34.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-02-15 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Typ av kaffekanna | Glaskanna |
| Antal medföljande kaffekannor | 2 st |
| Bryggtid (min) | 6.0 min |
| Certifiering | ECBC |
| Egenskaper | Droppstopp, Dubbelbryggare |
| Färg | Svart |
| Tillverkarfärg | Black |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Kapacitet | 2.5 L |
| Kapacitet (koppar) | 20 Koppar |
| Sladdlängd | 90.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .