Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Adata Ultimate SU630 ASU630SS-960GQ-R 960GB är av typen SSD och har plats för 960 GB lagring. Formfaktorn på SSD:n är 2.5".
Prova flexibla betalningar med
Senetic
ADATA ULTIMATE SU630 960 GB 2.5" Serial ATA 3D2 QLC ASU630SS-960GQ-R
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Adata Ultimate SU630 ASU630SS-960GQ-R 960GB är 1 735 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 7 jämförda butiker.
Vill du utöka den interna lagringen i din stationära dator kanske modellen från Adata är en bra ersättare. 520 MB respektive 450 MB är enhetens läs- och skrivhastighet, detta förklarar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken. Modellens kapacitet ligger på 960 GB och då har du gott om plats att lagra eller spara det du vill.
Med denna nya SSD-enhet från Adata i din dator så får du en betydligt snabbare uppstart av datorn eller dina program. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 960 GB och läs- och skrivhastighet ligger på 520 MB respektive 450 MB.
Sammantaget är Adata Ultimate SU630 ASU630SS-960GQ-R 960GB en modell med bra egenskaper. Du kan prisjämföra den här SSDn här på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 1735.00 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.5 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Adata Ultimate SU630 ASU630SS-960GQ-R 960GB |
| Märke | Adata |
Mått | |
| Vikt | 47.5 g |
| Bredd | 69.9 mm |
| Höjd | 7.0 mm |
| Djup | 100.5 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-02-06 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 960 GB |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 40000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 65000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1500000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 520 MB/s |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 450 MB/s |
| Formfaktor | 2.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .