Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en SSD-enhet med lagringskapacitet på 2 TB. Formfaktorn på SSD:n är M.2.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på TeamGroup MP44 TM8FPW002T0C101 2TB är 2 792 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Den här interna SSD:n från TeamGroup kan kanske ersätta din gamla hårddisk. Med en lagringskapacitet på 2 TB har du alla förutsättningar för att kunna spara bilderna från semesterresan tillsammans med dina favoritfilmer. Produktens läs- och skrivhastighet ligger på 7400 MB respektive 7000 MB, vilket är ett mått på hur snabbt det går att läsa och skriva filerna på disken.
SSD är en förkortning för Solid State Drive och är konstruerad precis som ett USB-minne med flera minnesmoduler. Byt ut din gamla hårddisk eller utöka lagringen med denna SSD-enhet från TeamGroup. Lagringskapaciteten ligger på 2 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 7400 MB respektive 7000 MB.
Som du märker så finns mycket bra att säga om MP44 TM8FPW002T0C101 2TB. I kategorin hårddiskar är det här i dagsläget en topprankad modell på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 2792.00 kr.. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | TeamGroup MP44 TM8FPW002T0C101 2TB |
| Märke | TeamGroup |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 7.0 g |
| Bredd | 22.0 mm |
| Höjd | 3.7 mm |
| Djup | 80.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-08-07 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 2000 GB |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 660000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 650000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1600000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 7400 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen4 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 7000 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 2500 TB |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .