Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

AtomX SSDmini 1TB är av typen SSD och har plats för 1 TB lagring. Den ger dig möjligheten att lagra och arkivera dina filer på lång sikt.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Angelbird AtomX SSDmini 1TB är 4 529 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 8 jämförda butiker.
Idag lagrar vi mer och mer digitalt och då kan en ny intern SSD vara precis det du behöver för att behålla ordningen på dina bilder och filmer. Med en lagringskapacitet på 1 TB har du alla förutsättningar för att kunna spara bilderna från semesterresan tillsammans med dina favoritfilmer. Läs- och skrivhastigheten för SSD:n ligger på 560 MB respektive 520 MB. Det är ett mått som berättar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken.
Med denna nya SSD från Angelbird i din dator så får du en betydligt snabbare uppstart av datorn eller dina program. Den rymmer 1 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 560 MB respektive 520 MB.
Som du förstår så är AtomX SSDmini 1TB en SSD med många praktiska specifikationer. I kategorin hårddiskar är det här i dagsläget en av de allra mest populära modellerna på PriceRunner och för tillfället kostar AtomX SSDmini 1TB 4529.00 kr.. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Angelbird AtomX SSDmini 1TB |
| Märke | Angelbird |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Vikt | 90.0 g |
| Bredd | 80.0 mm |
| Höjd | 9.3 mm |
| Djup | 75.5 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-12-03 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 1000 GB |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 2400000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 560 MB/s |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 520 MB/s |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .