Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en SSD-enhet med lagringskapacitet på 1 TB. Formfaktorn på SSD:n är M.2.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Emtec X400 ECSSD1TX400 1TB är 2 850 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Idag lagrar vi mer och mer digitalt och då kan en ny intern SSD vara precis det du behöver för att få plats med dina program eller dokument. 5200 MB respektive 2000 MB är enhetens läs- och skrivhastighet, detta förklarar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken. Med en lagringskapacitet på 1 TB har du alla förutsättningar för att kunna spara bilderna från semesterresan tillsammans med dina favoritfilmer.
SSD har en låg strömförbrukning, vilket leder till en lägre värmeutveckling. Denna SSD-enhet från Emtec kanske är det du är ute efter. Lagringskapaciteten ligger på 1 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 5200 MB respektive 2000 MB.
Sammanfattningsvis finns det många bra egenskaper hos Emtec Power Pro X400 ECSSD1TX400 1TB. Det här är en av de allra mest populära SSD-diskarna på PriceRunner för tillfället och har i dagsläget ett lägsta pris på 2849.68 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Emtec X400 ECSSD1TX400 1TB |
| Märke | Emtec |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Bredd | 22.0 mm |
| Höjd | 2.0 mm |
| Djup | 80.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-02-21 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 1000 GB |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 180000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 450000 IOPS |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 5200 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen4 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 2000 MB/s |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .