Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en SSD-enhet med lagringskapacitet på 2 TB. Formfaktorn på SSD:n är M.2.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seagate Firecuda 530 ZP2000GM3A023 M.2 SSD 2TB är 2 399 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Är det dags för en ny SSD i datorn? Då kanske den här modellen från Seagate passar dig. 7300 MB respektive 6900 MB är enhetens läs- och skrivhastighet, detta förklarar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken. Modellens kapacitet ligger på 2 TB och då har du gott om plats att lagra eller spara det du vill.
Seagate Firecuda 530 ZP2000GM3A023 M.2 SSD 2TB är en SSD-enhet och med den i datorn får en snabbare dator med ett modernare minne. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 2 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 7300 MB respektive 6900 MB.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Seagate Firecuda 530 ZP2000GM3A023 M.2 SSD 2TB. Det här är en topprankad SSD sett till popularitet på PriceRunner just nu och har i dagsläget ett lägsta pris på 2399.00 kr. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör Seagate Firecuda 530 ZP2000GM3A023 M.2 SSD 2TB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seagate Firecuda 530 ZP2000GM3A023 M.2 SSD 2TB |
| Märke | Seagate |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (skriv) | 8.0 W |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 47.0 g |
| Bredd | 24.2 mm |
| Höjd | 10.4 mm |
| Djup | 80.2 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-08-11 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 2000 GB |
| Flashminne | 3D TLC |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 1000000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 1000000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1800000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 7300 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen4 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 6900 MB/s |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .