Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
.jpg)
Bultaco presenterar här en klocka som riktar sig främst till män. Urverket i klockan är mekaniskt och drar upp sig självt automatiskt. Den kommer med traditionella, analoga visare.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Bultaco Speedometer (BLPB45A-CB1) är 999 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
En klocka för herrar från Bultaco som drivs automatiskt via rörelser. Du behöver alltså aldrig bekymra dig över att några batterier tar slut. Traditionella och tidlösa visare av det analoga slaget. Armbandet på klockan är gjort av gummi. Vattenskyddad upp till 5 ATM, vilket inte ska misstas för 50 meters djup. Klockan tål en dusch eller ett snabbt dopp på sin höjd, men inte mycket mer än så.
Analoga visare har varit standard på klockor i över tvåhundra år och är precis lika relevant och fungerande än idag. Förutom att det ger en tidlös och stilfull look kan det vara väldigt praktiskt, om du skulle gå vilse kan man faktiskt navigera med hjälp av visarnas position i förhållande till solen. Det går också snabbare att få en uppfattning av tiden med analoga visare, jämfört med digitala visare där du blir presenterad en siffra som hjärnan sedan måste sätta i kontext.
Sammanfattningsvis finns det många bra egenskaper hos Speedometer (BLPB45A-CB1). För närvarande är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 999.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Priset är lägre än genomsnittet för kategorin, vilket gör den här klockan till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Bultaco Speedometer (BLPB45A-CB1) |
| Märke | Bultaco |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Armbandsmaterial | Silikon |
Mått | |
| Vikt | 150.0 g |
| Armbandsbredd | 20.0 mm |
| Diameter | 45.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2017-10-11 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Arabiska, Index (utan siffror) |
| Tidsformat | 12 timmar |
| Drift | Automatisk |
| Armbandsfärg | Svart |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .