Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Här har du en klocka som riktar sig främst till män. Klockan går på batterier, så den är enkel att underhålla. Den är så pass vattentålig att du kan bada med den.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Guess W11619G4 är 910 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
En batteridriven herrklocka från Guess. Ifall batteriet skulle ta slut är det enkelt att byta. Urtavlan har en fin svart färg med snyggt matchande visare. Stiligt armband som är gjort av gummi. Bad och snorkelsäker, så du behöver inte oroa dig för att klockan tar skada så länge du inte dyker ner allt för djupt.
Vattenskyddet på klockan får vi räkna som ganska bra. Den är märkt 10 ATM (100m) vilket innebär att en simtur eller en dusch inte kommer vara några problem. Dock så ska man passa sig för att dyka allt för djupt, anvisningen 10 ATM (100m) har nämligen ingen direkt koppling till hur många meters djup klockan klarar.
Det finns en hel uppsjö med olika klockor där ute och det finns garanterat något som passar varje smak och tycke. Just den här W11619G4 från Guess är främst designad för att passa herrar. Men med rätt outfit och inställning kan den naturligtvis bäras av vem som helst.
För dig som vill ha något enklare och förhållandevis underhållsfritt är den här batteridrivna W11619G4 ett bra val. Till skillnad från ett mekanist urverk som du måste dra upp då och då så kommer det här fortsätta gå ända tills batteriet tar slut. En annan bra egenskap hos batteridrivna urverk är att de håller tiden extremt väl, vilket innebär att du inte behöver ställa om klockan var och varannan dag.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om W11619G4. Just nu är det lägsta priset på den här klockan på PriceRunner 910.11 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Den har ett högt snittbetyg på 5.00 av 5 och alla dess praktiska egenskaper gör den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Guess W11619G4 |
| Märke | Guess |
| Typ | Armbandsur |
Material | |
| Glas | Mineral |
| Boettmaterial | Rostfritt stål, Gummi |
| Armbandsmaterial | Gummi, Silikon |
Mått | |
| Diameter | 46.0 mm |
| Tjocklek | 11.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-10-11 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Stängning | Spänne |
| Målgrupp | Herr |
| Typ av visare | Analog |
| Färg urtavla | Svart |
| Vattenskydd | 10 ATM (100m), 5 ATM (50m) |
| Indextyp | Index (utan siffror) |
| Armbandsfärg | Svart |
| Funktioner | Datumvisare |
| Tidsformat | 12 timmar, 24 timmar |
| Drift | Batteri |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .