Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Denna bildskärm från ASUS har en riktigt grym responstid på bara 1 ms och 165 hz uppdateringsfrekvens, vilket är riktigt bra och passar dig som gamear. Modellen är kompatibel med V
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på ASUS VG249Q1R är 3 998 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Modellen från ASUS levererar ett bildförhållande på 16:9 (Wide) och panel av typen IPS/PLS. 165 Hz uppdateringsfrekvens är riktigt högt och responstiden ligger på 1 ms. Om du vill sätta upp skärmen på väggen kan du använda VESA-fästen.
Om man jämför olika skärmar brukar man titta på skärmens uppdateringsfrekvens och responstid. Modellen har en responstid på 1 ms. Uppdateringsfrekvensen för den här modellen ligger på 165 Hz. Perfekt för gamern som vill att spelen flyter på utan lagg.
Skärmens storlek är 23.8 tum vilket är en ganska vanlig skärmstorlek och fungerar för de flesta personerna. Modellen har bildförhållandet 16:9 (Wide). Skärmens panel är av typen IPS/PLS. Just den här typen av panel är inte särkilt vanlig i dagens skärmar.
Sammantaget är ASUS VG249Q1R en modell med bra egenskaper. Om du prisjämför ASUS VG249Q1R på PriceRunner ser du att den för närvarande kostar 3997.50 kr. Det är också en av de allra mest populära modellerna. Den har ett högt snittbetyg på 4,30 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett populärt val tack vare det lägre priset.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | ASUS VG249Q1R |
| Märke | ASUS |
Specifikationer | |
| Paneltyp | IPS/PLS |
| Kontrast | 1000 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Kamera (inbyggd) | Nej |
| Typ | Gaming |
| Färg | Svart |
| Högtalare | Ja |
| Bild-i-Bild (PIP) | Nej |
| Skärmstorlek | 23.8 " |
| Energiklass | E |
| Vertikal betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Responstid | 1 ms |
| Justerbar höjd | Nej |
| Pixelstorlek | 0.2745 mm |
| Responstid (exakt värde) | 1.0 ms |
| Upplösning | 1920x1080 (Full HD) |
| Uppdateringsfrekvens | 165 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 250.0 cd/m2 |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Ja |
| Vridbar | Nej |
Skärm | |
| Pekskärm | Nej |
Design | |
| Pivot 90° | Nej |
| Böjd skärm | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (standby) | 0.5 W |
| Strömförbrukning (1000h) | 17.8 kW/h |
| Strömförbrukning (i drift) | 15 W |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-08-26 |
Anslutningar | |
|---|---|
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
| USB | Nej |
| Antal DisplayPort | 1 st |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | Nej |
| VGA antal | Nej |
| Thunderbolt | Nej |
| VGA | Nej |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 2 |
| DVI | Nej |
| DisplayPort | Ja |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 75x75 mm |
Mått | |
| Djup utan stativ | 3.7 cm |
| Vikt med stativ | 3.0 kg |
| Bredd | 54.0 cm |
| Djup med stativ | 21.3 cm |
| Höjd utan stativ | 32.0 cm |
| Höjd med stativ | 40.7 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .