Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En bildskärm från Eizo som har en responstid på 10+ ms och en uppdateringsfrekvens på 60 hz. Modellen är kompatibel med VESA-fäste, vilket är standard för att skruva upp skärm på v
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Eizo ColorEdge CS2731 är 11 590 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 15 jämförda butiker.
Skärmen från Eizo har ett bildförhållande på 16:9 (Wide) och en IPS/PLS-panel. 60 Hz uppdateringsfrekvens är inte den bästa och responstiden ligger på 10+ ms. Om du vill montera skärmen på väggen kan du använda VESA-fästen.
Om man jämför olika skärmar brukar man titta på skärmens uppdateringsfrekvens och responstid. Den här modellen har en uppdateringsfrekvens på 60 Hz. Nästan alla skärmar som ska kopplas till en dator är kapabla till den uppdateringsfrekvensen. Eizo ColorEdge CS2731 har en responstid på 10+ ms.
Skärmens storlek är 27" och är därför en ganska stor skärm. Modellens panel är av typen IPS/PLS, i de skärmar som finns på marknaden idag så är den här paneltypen inte så vanligt förekommande. Bildförhållandet för skärmen är 16:9 (Wide).
Sammantaget är Eizo ColorEdge CS2731 en skärm med bra egenskaper. Det här är en topprankad bildskärm sett till popularitet på PriceRunner för tillfället och den har i dagsläget ett lägsta pris på 11590.00 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4,90 av 5 och med alla egenskaper får du en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Eizo ColorEdge CS2731 |
| Märke | Eizo |
Specifikationer | |
| Paneltyp | IPS/PLS |
| Ytbehandling | Matt |
| Kontrast | 1000 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Kamera (inbyggd) | Nej |
| Typ | Professionell |
| Färg | Svart |
| Högtalare | Nej |
| Bild-i-Bild (PIP) | Nej |
| Skärmstorlek | 27.0 " |
| Energiklass | G |
| Vertikal betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Responstid | 10+ ms |
| Justerbar höjd | Nej |
| Pixelstorlek | 0.233 mm |
| Responstid (exakt värde) | 10.0 ms |
| Upplösning | 2560x1440 |
| Uppdateringsfrekvens | 61 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 350.0 cd/m2 |
| Färgdjup | 10 bit |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Ja |
| Vridbar | Ja |
Skärm | |
| Pekskärm | Nej |
Design | |
| Pivot 90° | Ja |
| Böjd skärm | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (1000h) | 35.7 kW/h |
| Strömförbrukning (i drift) | 34 W |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-05-06 |
Anslutningar | |
|---|---|
| Hörlursutgång | Ja |
| USB | Ja |
| Antal USB (totalt) | 4 st |
| Antal DisplayPort | 1 st |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | 1 |
| VGA antal | Nej |
| Thunderbolt | Nej |
| VGA | Nej |
| USB-typ | USB-A |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 1 |
| DVI | Ja |
| DisplayPort | Ja |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 100x100 mm |
Mått | |
| Djup utan stativ | 7.5 cm |
| Vikt med stativ | 10.1 kg |
| Bredd | 63.8 cm |
| Djup med stativ | 26.5 cm |
| Höjd utan stativ | 37.8 cm |
| Höjd med stativ | 40.4 cm |
| Vikt utan stativ | 6.5 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .