Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Denna skärm har en ganska liten skärmstorlek på 16 tum och panel av typen TN som är den vanligaste i dagsläget. Modellen är kompatibel med VESA-fäste, vilket är standard för att sk
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Viewsonic TD1630-3 är 2 704 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
Modellen från Viewsonic har en lite mindre skärm på 16" och panel av typen TN, vilket passar till både spelhörnan och kontoret. Modellens responstid är 10+ ms och uppdateringsfrekvensen för skärmen ligger på 60 Hz. Vill du skruva upp skärmen på väggen så är det tacksamt att den har standardiserade VESA-fästen.
Med en smidig och kompakt design är denna 15.6"-skärm ett bra köp för dig som kanske vill byta arbetsmiljö. Bildförhållandet för skärmen är 16:9 (Wide). Panelen i skärmen är av typen TN. Med TN-panelen får du inte riktigt samma färgåtergivning som en PLS eller AH-IPS.
Om man jämför olika skärmar brukar man titta på skärmens uppdateringsfrekvens och responstid. Viewsonic TD1630-3 har en responstid på 10+ ms. Den här modellen har en uppdateringsfrekvens på 60 Hz, vilket är en frekvens som är "good enough" för många behov.
Som du märker så finns mycket bra att säga om Viewsonic TD1630-3. Du kan prisjämföra den här bildskärmen här på PriceRunner och för närvarande är det lägsta priset 2704.00 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här produkten till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Viewsonic TD1630-3 |
| Märke | Viewsonic |
Specifikationer | |
| Paneltyp | TN |
| Kontrast | 500 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 90.0 ° |
| Typ | Standard |
| Lanseringsår | 2021 |
| Färg | Svart |
| Högtalare | Ja |
| Skärmstorlek | 15.6 " |
| Energiklass | G, B |
| Vertikal betraktningsvinkel | 60.0 ° |
| Responstid | 10+ ms |
| Justerbar höjd | Nej |
| Responstid (exakt värde) | 12.0 ms |
| Upplösning | 1366x768 |
| Uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 220.0 cd/m2 |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Ja |
| Vridbar | Nej |
Skärm | |
| Pekskärm | Ja |
Lagring | |
| Typ av minneskort | MS |
Design | |
| Pivot 90° | Nej |
| Böjd skärm | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (standby) | 0.5 W |
Anslutningar | |
|---|---|
| Hörlursutgång | Ja |
| USB | Ja |
| Antal USB (totalt) | 1 st |
| Ethernet | Nej |
| DVI antal | Nej |
| VGA antal | 1 |
| Thunderbolt | Nej |
| HDMI-version | 1.4 |
| VGA | Ja |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 1 |
| DVI | Nej |
| DisplayPort | Nej |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
Mått | |
| Vikt med stativ | 1.3 kg |
| Bredd | 37.9 cm |
| Djup med stativ | 37.1 cm |
| Höjd med stativ | 24.7 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-05-24 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .