• Black Friday
  • Rea
  • Guider
  • Om oss
  • Rea
Hem & Hushåll
Vitvaror

Städutrustning & Rengöringsmedel

Behöver du städutrustning och rengöringsmedel? På PriceRunner hjälper vi dig att hitta rätt produkter för alla dina städbehov. Vi listar ett brett sortiment av städutrustning och rengöringsmedel från olika märken och butiker. Använd våra praktiska filter för att enkelt navigera bland alternativen. Du kan filtrera efter pris, funktioner eller användarrecensioner för att hitta det bästa alternativet för just dig. Oavsett om du letar efter en dammsugare, mopp eller rengöringsspray, kan du snabbt jämföra priser och egenskaper. Våra användarrecensioner ger dig insikt i vad andra tycker om produkterna, vilket hjälper dig att fatta rätt beslut. Vi ser till att du får mest valuta för pengarna genom att guida dig till de bästa erbjudandena. Börja här för att hitta den städutrustning och de rengöringsmedel som passar dina behov bäst!

Prova flexibla betalningar medKlarnaLär dig hur

Filtrera
  • Städutrustning & Rengöringsmedel
  • Rengöringsmedel
  • Städutrustning
  • Avfallshantering
  • Toalett- & Hushållspapper
  • Dispensrar

1000+ produkter

Visa som tabell
Städutrustning & Rengöringsmedel Diversey Clax Bright 10L
Diversey Clax Bright 10L
Bakteriedödande, Desinficering, Flytande
1 939 kr
194,00 kr/L
2 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Diversey Taski JM Ultra HD Dry Mop
Diversey Taski JM Ultra HD Dry Mop
Flatmopp
226 kr
4 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Diversey Clax Magic Rust 70D2
Diversey Clax Magic Rust 70D2
6 st Flytande
255 kr
2 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Diversey Taski MyMicro 20-pack
Diversey Taski MyMicro 20-pack
Svamp & Trasa, 20 st
244 kr
2 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Tork Advanced Matic H1 2-Ply Hand Towel 6-pack
Tork Advanced Matic H1 2-Ply Hand Towel 6-pack
6 st
2 170 kr
2 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Katrin Classic One stop 2-Ply Hand Towel
Katrin Classic One stop 2-Ply Hand Towel
811 kr
2 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Tork Premium Soft Conventional T4 2-Ply Toilet Paper 42-pack
Tork Premium Soft Conventional T4 2-Ply Toilet Paper 42-pack
42 st
585 kr
2 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Tork Advanced Mini Jumbo Toilet Paper 12-pack (120238)
Tork Advanced Mini Jumbo Toilet Paper 12-pack (120238)
12 st
532 kr
2 butiker
Tork Xpressnap Snack Table Paper Dispenser (272808)
-21%
Tork Xpressnap Snack Table Paper Dispenser (272808)
Pappersdispenser
416 kr
529 kr
2 butiker
Katrin Classic 200 Toilet Roll 8pcs
-76%
Katrin Classic 200 Toilet Roll 8pcs
8 st
83 kr
347 kr
2 butiker
Tork Conventional Folded T3 Toilet Paper 36-pack
Tork Conventional Folded T3 Toilet Paper 36-pack
36 st
811 kr
2 butiker
Dettol Power & Fresh Citrus 1L
Dettol Power & Fresh Citrus 1L
Desinficering, Bakteriedödande, Flytande
37 kr
37,00 kr/L
2 butiker
Katrin Basic Industrial Towel XXL2 Blue 2-pack
Katrin Basic Industrial Towel XXL2 Blue 2-pack
2 st
689 kr
2 butiker
Tork Basic Paper 2 Ply W1 2-pack
Tork Basic Paper 2 Ply W1 2-pack
2 st
775 kr
2 butiker
Dettol Power & Fresh Multi-Purpose Cleaner Citrus 1L 1000ml
Dettol Power & Fresh Multi-Purpose Cleaner Citrus 1L 1000ml
6 st Flytande
41 kr
2 butiker
Dettol Antibacterial Surface Cleanser 500ml
Dettol Antibacterial Surface Cleanser 500ml
Flytande
14 kr
28,00 kr/L
2 butiker
Air Wick Freshmatic Max Refill White Flavour 250ml
Air Wick Freshmatic Max Refill White Flavour 250ml
Flytande
71 kr
284,00 kr/L
2 butiker
Ariete X-Vapor Deluxe Steam Cleaner 1L
Ariete X-Vapor Deluxe Steam Cleaner 1L
Ångtvätt
1 611 kr
1 611,00 kr/L
3 butiker
Eucalan Lanolin Lavender 500ml
Eucalan Lanolin Lavender 500ml
Flytande
162 kr
324,00 kr/L
2 butiker
Akasa Isoclene 250ml
Akasa Isoclene 250ml
Flytande
109 kr
436,00 kr/L
3 butiker
Tork Premium S2 Toilet Seat Cleaner 0.475L
Tork Premium S2 Toilet Seat Cleaner 0.475L
Desinficering, Flytande
944 kr
1 987,00 kr/L
2 butiker
Brabantia Perfect Fit Garbage Bin Bags Brand G 30L
Brabantia Perfect Fit Garbage Bin Bags Brand G 30L
Soppåse & Sopsäck, Soptunna, 40 st
118 kr
2 butiker
Millarco Suction Cup with Shaft
Millarco Suction Cup with Shaft
80 kr
2 butiker
Dr. Beckmann Stain Devils Removes Mud, Grass & Makeup Stain 0.05L
Dr. Beckmann Stain Devils Removes Mud, Grass & Makeup Stain 0.05L
Flytande
46 kr
919,00 kr/L
2 butiker
If You Care Household Gloves Large
If You Care Household Gloves Large
66 kr
6 butiker
Dr. Beckmann Stain Devils Pen & Ink 0.05L
Dr. Beckmann Stain Devils Pen & Ink 0.05L
Flytande
32 kr
639,00 kr/L
2 butiker
Borup Demineraliseret Vand 5L
Borup Demineraliseret Vand 5L
Flytande
50 kr
10,00 kr/L
2 butiker
Yocoair Spray 500ml
-12%
Yocoair Spray 500ml
Flytande
84 kr
168,00 kr/L
2 butiker
Kärcher WV 6 Squeegee Blades 170mm 2-Pack
Kärcher WV 6 Squeegee Blades 170mm 2-Pack
Tillbehör städutrustning, 2 st
184 kr
2 butiker
Kärcher Glass-Cleaner RM 500ml
-15%
Kärcher Glass-Cleaner RM 500ml
Flytande
78 kr
156,00 kr/L
2 butiker
Kärcher KV 4 Wiping Cloths 2-Pack
Kärcher KV 4 Wiping Cloths 2-Pack
Tillbehör städutrustning
159 kr
2 butiker
Xavax Torkbollar
Xavax Torkbollar
3 st Flytande
128 kr
2 butiker
Xavax Torkbollar 2.7L
Xavax Torkbollar 2.7L
2 st Flytande
151 kr
4 butiker
Eko Luna Step Bin 3L
Eko Luna Step Bin 3L
Sorteringskärl
399 kr
133,00 kr/L
2 butiker
Smart Microfiber Dustpan & Broom Set
Smart Microfiber Dustpan & Broom Set
Borste
256 kr
2 butiker
Washologi Presentask Henne & Honom 100ml
Washologi Presentask Henne & Honom 100ml
2 st Flytande
99 kr
2 butiker
Segr Wool Shampoo 250ml 250ml
Segr Wool Shampoo 250ml 250ml
129 kr
516,00 kr/L
1 butik
Eko Della Step Bin 35L
Eko Della Step Bin 35L
Sorteringskärl
1 599 kr
46,00 kr/L
2 butiker
Eko Belle Deluxe Bin 30L
Eko Belle Deluxe Bin 30L
Sorteringskärl
1 736 kr
58,00 kr/L
2 butiker
Swiffer Wet Wipes for Mop 12pcs
Swiffer Wet Wipes for Mop 12pcs
Tillbehör städutrustning
49 kr
2 butiker
Tork Extra Long Toilet Paper 64-pack
Tork Extra Long Toilet Paper 64-pack
374 kr
2 butiker
Roller Torkey
Roller Torkey
824 kr
2 butiker
Eko Belle Deluxe Bin 5L
Eko Belle Deluxe Bin 5L
Sorteringskärl
598 kr
120,00 kr/L
2 butiker
Eko Belle Deluxe Bin 3L
Eko Belle Deluxe Bin 3L
Sorteringskärl
475 kr
158,00 kr/L
2 butiker
Simplehuman Butterfly Pedal Bin 45L
Simplehuman Butterfly Pedal Bin 45L
Sorteringskärl
2 353 kr
52,00 kr/L
2 butiker
Wenko Pedal Bin Monza Easy-Close 3L
Wenko Pedal Bin Monza Easy-Close 3L
Soptunna
332 kr
111,00 kr/L
2 butiker
Wenko Swing Cover Bin Inca 5L
Wenko Swing Cover Bin Inca 5L
Soptunna
252 kr
50,00 kr/L
2 butiker
Washologi Linnevatten Henne 750ml
Washologi Linnevatten Henne 750ml
Handvänlig, Flytande
99 kr
132,00 kr/L
4 butiker

Städutrustning & Rengöringsmedel: 3 saker att överväga innan du köper

Att välja rätt städutrustning är avgörande för att göra städningen både effektiv och enkel. Fundera på vilka ytor du oftast rengör hemma och välj produkter som är anpassade för dessa. Om du till exempel har många trägolv kan en mikrofibermopp vara ett bra val, medan en dammsugare med HEPA-filter är idealisk för allergiker. Genom att matcha städutrustning och rengöringsmedel med dina specifika behov sparar du både tid och energi.

Många städutrustning och rengöringsmedel finns nu i miljövänliga varianter som är skonsamma mot både miljön och ditt hem. Titta efter produkter märkta med miljömärkningar som Svanen eller Bra Miljöval. Dessa märkningar garanterar att produkterna uppfyller strikta krav gällande hållbarhet och hälsa. Att välja miljövänliga alternativ bidrar inte bara till en renare planet utan kan också förbättra inomhusmiljön i ditt hem.

För att få bästa möjliga pris på städutrustning och rengöringsmedel rekommenderar vi att du jämför priser från olika återförsäljare innan du gör ett köp. Använd PriceRunner för att snabbt se vilka erbjudanden som finns tillgängliga. Dessutom är det klokt att läsa recensioner från andra kunder för att få en bättre förståelse av produktens prestanda och hållbarhet. Kundrecensioner kan ge insikt om eventuella problem eller fördelar som inte alltid framgår av produktbeskrivningen.

STÄDUTRUSTNING & RENGÖRINGSMEDEL

Vanliga frågor

Städutrustning & rengöringsmedel är verktyg och kemikalier som används för att rengöra och underhålla hemmet. Dessa produkter inkluderar allt från dammsugare och moppar till rengöringssprayer och tvättmedel. När du väljer, överväg produktens effektivitet, miljöpåverkan och om den passar dina specifika rengöringsbehov.

Städutrustning & rengöringsmedel finns i olika typer som dammsugare, moppar, borstar, trasor samt rengöringssprayer och tvättmedel. Varje typ har sina egna fördelar beroende på ytan du behöver rengöra. Välj produkter som passar bäst för dina specifika städuppgifter.

Städutrustning & rengöringsmedel väljs bäst utifrån dina behov, ytor du ska rengöra och eventuella allergier. Tänk på effektiviteten och om produkterna är miljövänliga. Läs recensioner och jämför priser för att hitta det bästa alternativet för dig.

Du har sett 48 av 10111 produkter.
1

...

40

...

80

82

84

...

148

...

211

Annons

Relaterat hos våra butiker

Maskindisk SUMA Med Super LpH 200L
Ej i lager
Maskindisk SUMA Med Super LpH 200L
Maskindiskmedel för disk- och spoldesinfektorer. Suma Med Super LpH är ett koncentrerat alkaliskt flytande rengöringsmedel avsett för rengöring av medicintekniska produkter med utmärkt smutsavlägsnande i alla vattenförhållanden. Produkten är speciellt formulerad för instrumentdisk, rondskålar, anestesiutrustning och bidéskålar. Kan även användas till kärlkokare och maskindisk. Produkten passar i mjuka och medelhårda vatten. Doseras normalt med automatisk doseringsutrustning 1 - 3 ml/l. Volym: 200 liter pH-värde: 11,5 Lukt: oparfymerad Utseende: gulaktig vätska Löser effektivt smuts och intorkat blod CE-märkt \n\n
30 119 kr
Fri frakt
Kontorsgiganten
KontorsgigantenGå till Kontorsgiganten
Ytdesinfektion väteperoxid - 750ml Incidin Oxyfoam S - 6 st
I lager
Ytdesinfektion väteperoxid - 750ml Incidin Oxyfoam S - 6 st
CE-märkt rengörande och desinficerande skumspej för diverse mindre ytor, medicinskteknisk utrustningoch inventarier. Produkten är effektiva mot ett brett spektrum av bakterier och virus( C.difficile). Avdunstar snabbt utan att lämna aktiva rester.Använd biocider på ett säkert sätt. Läs alltid etiketten och produktinformationen före användning.EN-17126 (sporer) saknas
1 363 kr
Frakt 99 kr
Swemed
SwemedGå till Swemed
Rengöringssvamp Copenhagen Bath för Acovi
I lager
Rengöringssvamp Copenhagen Bath för Acovi
Acovi-rengöringssvampen tar bort de flesta fläckarna på ditt handfat eller badkar. Eftersom svampen har en lätt nötande effekt måste svampen köras i cirkulära rörelser. Använd kompositrengöring (art-nr: 40040015) för maximalt skydd av produktens yta. Copenhagen Bath Copenhagen Bath har funnits sedan 2009 och jobbar endaste med kvalitetsprodukter med skandinavisk design och kända designers. I deras sortiment så kan du bland annat hitta badkar, tvättställ, tvättställsskåp, speglar och badrumstillbehör. Du ser snabbt att de lägger extra vikt på designen som tilltalar många. De är även speciallister på Acovi®-komposit, som de själva tagit fram och som är naturliga mineraler och akryl. Materialet ger ytan inga porer och därmed fastnar inte smuts på samma sätt. Vill du ha något som sticker ut från mängden med bra kvalitet? Då har du verkligen hittat rätt.
25 kr
Frakt 79 kr
Design24
Design24Gå till Design24
Mattrengöringsmedel BISSELL Fläckar & Lukt Pro, koncentrat, 1,5 L
I lager
Mattrengöringsmedel BISSELL Fläckar & Lukt Pro, koncentrat, 1,5 L
BISSELL Tvätt & Skydd Fläckar & Lukt Pro är ett koncentrerat mattrengöringsmedel på 1,5 liter, utvecklat för mattvättmaskiner och avsett för verksamheter med höga krav på fläck- och luktrengöring av mattor och textilier. Formeln arbetar i tre steg – fläckskydd, luktborttagning och djuprengöring – och är kompatibel med ett brett urval av BISSELL-mattvättmaskiner samt de flesta maskiner med separat rengöringsmedelstank. Koncentrerat mattrengöringsmedel med fläckskydd och luktneutralisering BISSELL Fläckar & Lukt Pro är framtaget för professionell styrka vid borttagning av hårda fläckar och organisk lukt. Rengöringsmedlet lämnar ett skyddande lager på textilfibrerna efter behandling, vilket minskar hur snabbt mattor och klädseltyger tar upp ny smuts. Koncentratet späds med vatten och doseras i maskinens rengöringsmedelstank, vilket gör 1,5 litern räckbar över ett stort antal rengöringstillfällen. Volym: 1,5 liter koncentrat Typ: Fläck- och luktneutraliserande mattrengöringsmedel Verkan: Trippelverkan – fläckskydd, luktborttagning, djuprengöring Dosering: 30–50 ml per liter vatten beroende på smutsgrad Tillverkningsland: USA Vikt: 1,68 kg Tillverkarens artikelnummer: 1089N Mattrengöringsmedel för hotell, kontor och förskolor med mattvättmaskin Rengöringsmedlet passar för verksamheter där mattor och textilmöbler utsätts för daglig påfrestning av mat, dryck och organiskt material. Hotell, kontorslokaler, förskolor och väntrum är typiska användningsområden. Medlet är kompatibelt med ett flertal BISSELL-modeller, däribland SpotClean® Pro, SpotClean® Professional, SpotClean® Pet Pro, ProHeat® 2X Revolution Pet Pro, PowerWash ProHeat® 2X Lift-Off, StainPro 6, StainExpert 5, StainExpert 6, StainPro 4, StainPro 10, PowerWash Premier, InstaClean Pet 3, Big Green, InstaClean Compact, Wash Lightweight och HydroClean ProHeat® Complete. Det fungerar även i de flesta övriga mattvättmaskiner med separat rengöringsmedelstank. Vanliga frågor om BISSELL mattrengöringsmedel Fläckar & Lukt
289 kr
Kontorab
KontorabGå till Kontorab
Plastlock Durable DURABIN LID 60, för 60L tunna
I lager
Plastlock Durable DURABIN LID 60, för 60L tunna
Durable DURABIN LID 60 är ett plastlock anpassat för DURABIN-serien med 60 liters kapacitet. Locket ger en sluten avfallslösning som förhindrar luktspridning och ger ett prydligare intryck i kontor, personalutrymmen eller produktionsmiljöer. Lock till soptunna 60 liter – exakt passform för DURABIN Locket är konstruerat för att passa exakt på Durable DURABIN 60 liters avfallstunna. Den täta passformen gör att lukt hålls inne och att tunnan kan placeras i kundnära miljöer utan att störa. Material: Slagtålig plast Passform: DURABIN 60 liter Varumärke: Durable Funktion: Förhindrar luktspridning och skyddar innehållet Plastlock för källsortering och kontorsmiljöer DURABIN LID 60 passar bra i miljöer där avfall behöver döljas eller separeras – exempelvis källsorteringsstationer i personalrum, receptioner eller konferensytor. Med lock blir avfallshanteringen mer hygienisk och tunnorna enklare att stapla vid förvaring. Vanliga frågor om lock till DURABIN 60 liter Passar DURABIN LID 60 alla DURABIN-tunnor? Nej, Durable DURABIN LID 60 är specifikt anpassat för DURABIN 60 liters tunna. För andra storlekar i DURABIN-serien krävs motsvarande lock i rätt dimension. Kan man stapla DURABIN-tunnor med lock? Ja, DURABIN 60 med DURABIN LID 60 är designade för staplingsbar förvaring. Locket sitter tätt och bidrar till stabil stapling vid lagerhållning eller transport.
159 kr
Kontorab
KontorabGå till Kontorab
Lock till 90 liters avfallsbehållare OLIVER, blå
I lager
Lock till 90 liters avfallsbehållare OLIVER, blå
Lock till 90 liters avfallsbehållare OLIVER, blå - Lock med handtag i framkant till 90 liters avfallsbehållare OLIVER. Komplettera avfallsbehållaren med ett lock som skyddar mot insyn, ger ett hygieniskt intryck och reducerar spridningen av dålig lukt. Locket passar avfallsbehållare 90 L och är tillverkat av tålig plast. Locket finns i flera olika färger. Om du har flera avfallsbehållare, kan olika färger på locken göra det lättare att källsortera och slänga rätt sak på rätt plats!
244 kr
Frakt 125 kr
AJ Produkter
AJ ProdukterGå till AJ Produkter
Mikrofibermopp Vikan DampDry 31, kardborre, grå, 40 cm (400mm)
I lager
Mikrofibermopp Vikan DampDry 31, kardborre, grå, 40 cm (400mm)
Mikrofibermopp Vikan DampDry 31 är en kardborreförsedd städmopp för både torr och fuktig rengöring av släta golv. Moppen har elektrostatisk laddning som fångar damm och partiklar vid torranvändning, och ger djuprengöring vid fuktmoppning. Avsedd för verksamheter med höga hygienkrav som livsmedelsindustri, vård och storkök. Mikrofibermopp med elektrostatisk laddning för effektivt smutsupptag Mikrofibermaterialet i Vikan DampDry 31 genererar en elektrostatisk laddning vid torrmoppning som drar till sig damm, hår och fina partiklar från golvytan. Vid fuktig användning lyfter fibrerna bort fastsittande smuts utan att lämna ränder på släta underlag som klinker, vinyl och epoxigolv. Bredd: 40 cm Material: Mikrofiber Färg: Grå Fäste: Kardborre för flexibla moppramar Livslängd: Minst 500 tvättcykler vid korrekt underhåll Användning: Torr och fuktig rengöring Städmopp för livsmedelsindustri och hygienklassade miljöer Vikan DampDry 31 är konstruerad för miljöer där hygien är prioriterat. Kardborrefästet gör det enkelt att byta mopp mellan områden för att undvika korskontaminering. Den grå färgen ingår i Vikans färgkodningssystem för zonindelad städning inom HACCP-rutiner. Miljömärkning A-pil – förpackningen är märkt för korrekt källsortering enligt svenska återvinningssystemet. Vanliga frågor om mikrofibermopp Vikan Vilken moppram passar till Vikan DampDry 31 med kardborre? Vikan DampDry 31 med kardborrefäste passar till flexibla moppramar med kardborresystem i 40 cm bredd. Vikans egna flexibla moppramar är rekommenderade för bästa passform och rörelsefrihet längs golvskarvar och hörn. Hur tvättar man en mikrofibermopp för att behålla livslängden? Mikrofibermoppen Vikan DampDry 31 tvättas i maskin vid max 95°C utan sköljmedel. Sköljmedel täpper till mikrofibrerna och minskar smutsupptaget. Med korrekt tvätt håller moppen för minst 500 tvättcykler. Kan man använda Vikan DampDry 31 helt torr utan vatten? Ja, moppen är konstruerad för både torr och fuktig användning. Vid torrmop
209 kr
Kontorab
KontorabGå till Kontorab
Städvagn EcoGreen Compact Press C6 Nordex
I lager
Städvagn EcoGreen Compact Press C6 Nordex
Kompakt öppen städvagn med svabbpress. Städvagn EcoGreen Compact Press är en multiservicevagn anpassad för städning med svabb. Tillverkad i polypropen/stål. Basenhet i återvunnen PP-plast. Vertikal stålram med handtag och med integrerad säckhållare. 2 skafthållare, 4 krokar, 2 hållare fixerade på den vertikala ramen för 2 plastkorgar. 4 st hjul i Ø 125 mm var av ett med broms. 2 st 6 liter plasthinkar i återvunnen plast. (grå med grått handtag/ grå med rött handtag). 1 Svabbpress tillverkad av återvunnen plast, lämplig för moppar upp till 450 g, med handtagskrok. Svabbpresshållare i 70% polypropylensampolymer och 30% glasfiber. EcoGreen städvagnar är utformade för att förenkla operatörernas dagliga uppgifter. Lastutrymmet är strukturerat så att alla nödvändiga redskap alltid finns till hands. Vagnarna är extremt effektiva och bekväma, speciellt utformade för dem som letar efter bästa kvalitet och största miljöhänsyn. * Grå * Storlek: C6 * Vertikal stålram med handtag och med integrerad säckhållare * 2 skafthållare * 4 krokar * 2 hållare fixerade på den vertikala ramen för 2 plastkorgar * 4 st hjul i Ø 125 mm var av ett med broms * 2 st 6 liter plasthinkar i återvunnen plast (grå med grått handtag/ grå med rött handtag) * 1 Svabbpress tillverkad av återvunnen plast, lämplig för moppar upp till 450 g, med handtagskrok * Svabbpresshållare i 70% polypropylensampolymer och 30% glasfiber * Tillverkad i polypropen/stål * Basenhet i återvunnen PP-plast * 10 st/pall * Vikt: 16,6 kg * Miljöinfo: Tillverkat av återvunnen plast upp till 90%
4 468 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Tvättmedel PowerWash Color 10 Kg
I lager
Tvättmedel PowerWash Color 10 Kg
PowerWash Color - Effektivt pulver tvättmedel för kulörtvätt PowerWash Color är ett kraftfullt pulver tvättmedel som är särskilt utvecklat för hårt smutsade textilier och skyddskläder från industri- och verkstadsmiljöer. Det tar effektivt bort smuts såsom fett, olja och sot utan att bleka tygerna. Detta lågskummande och kompakt tvättmedel är fosfat- och parfymfritt, vilket gör det mildare för både tyg och miljö. Produkten är anpassad för professionell tvätt av polyester- och bomullsmaterial och fungerar skonsamt på kulörta textilier. Med en hög koncentration ger PowerWash Color en låg doseringsnivå, vilket minskar tvättkostnaderna och räcker till upp till 250 respektive 178 tvättar beroende på dosering. Användningsområden och instruktioner Perfekt för mikrofibermoppar och mikrofiberdukar Passar utmärkt till oljiga, feta och hårt smutsade plagg och textilier Lämpligt för overaller och yrkeskläder Tvätta polyester och bomull separat för bästa resultat Undvik att blanda vita och mörka textilier och var noga med att följa tvättråden på plaggen samt bruksanvisningen för tvättmaskinen. PowerWash Color kan användas vid temperaturer på 30ºC, 40ºC, 60ºC eller 90ºC. Tänk på miljön genom att tvätta med full maskin och rätt dosering. Produktinformation Färg: Vit Fosfatfri och utan parfym Förpackning: 10 kg pH-värde: 10,0 Antal per pall: 48 st Miljöinformation: Bra miljöval, Licensnummer 1-2019-0326-2 Vanliga frågor Vad är tvättmedlets huvudsakliga användningsområde? Det är utmärkt för tvätt av mikrofibermoppar, mikrofiberdukar samt oljiga, feta och hårt smutsade plagg och textilier som overaller och yrkeskläder. Vilka material är produkten lämplig för? Den är utvecklad för effektiv och skonsam tvätt av kulörvätt samt polyester- och bomullstextilier. Finns det några miljöcertifieringar? Ja, produkten är märkt med Bra miljöval, Licensnummer 1-2019-0326-2. Hur mycket väger förpackningen? Förpackningen innehåller 10 kg tvättmedel. Är produkten parfymfri och fosfatfri? Ja, detta pul
793 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Städvagn S2-system Stor komplett
I lager
Städvagn S2-system Stor komplett
Städvagn S2 Systemvagn Stor komplett. Stor och ergonomisk vagn med generösa utrymmen för utrustning.. Komplett vagn i hög kvalitet, robust och ergonomiskt utformad för moderna städmetoder. Systemvagnen har plats för stora förvaringsbackar och mycket utrustning. Vagnen är anpassningsbar för de flesta städområden. S2-Systemvagn Stor har en tröskelkrypare som är ergonomisk och lätt att använda. Med de lättkörda tysta hjulen så styr du vagnen ergonomiskt och lätt i ditt dagliga arbete. Komplett med: * 3 st korgar * 2 st 20 L backar * 2 st 15 L backar * 2 st tvättsäckar * 2 st tvättnät * Flaskhållare * Skrivplatta * Ergonomisk * Unik tröskelkrypare * Lättkörda designade hjul * Sopsetshållare * Mått (LxBxH): 1000 x 615 x 1090 mm * Vikt: 34 kg * Färgkodat * Låsbara hjul
14 689 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Grovtvål DEB Solopol 4L
I lager
Grovtvål DEB Solopol 4L
Lösningsmedelsfri handrengöringspasta, för avlägsning av olja, fett, rök/aska och smörjmedel. Lätt parfymerad handrengöring för professionellt bruk - med skrubbmedel. För användning i industriella miljöer för att effektivt avlägsna smuts Innehåller astopon (valnötsskalspulver) som skrubbmedel, det icke-slipande skrubbmedlet rengör på djupet utan att skada huden. Applicera en lämplig dos (1 tryck) direkt på smutsiga händer utan att tillsätta vatten, gnid in för att lösa upp smuts. Applicera lite vatten och fortsätt att gnugga händerna. Skölj av med rikligt med vatten och torka händerna noggrant. - Lätt parfymerad - Innehåller mjukgörande ingredienser - Formulerad nära hudens naturliga pH (4,0-6,5) - EU Ecolabel licensnummer: IE/030/003
874 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Moppstativ Nordex Aluminium, snabbkoppling, 23 cm (230mm)
I lager
Moppstativ Nordex Aluminium, snabbkoppling, 23 cm (230mm)
Moppstativ Nordex Aluminium 23 cm är ett lättviktigt aluminiumstativ för professionell golvvård. Stativet har snabbkoppling för enkel montering av mopphuvud och är kompatibelt med kardborreförsedda moppar. Passar för städverksamheter som behöver ett tystgående och slitagetåligt moppstativ. Moppstativ i aluminium med stötdämpande ändkapslar Stativet är tillverkat i aluminium vilket ger låg vikt utan att kompromissa med hållbarheten. De stötdämpande ändkapslarna reducerar ljudnivån vid städning – en fördel i ljudkänsliga miljöer som kontor, vårdlokaler och skolor. Material: Aluminium Bredd: 23 cm Fästsystem: Snabbkoppling Kompatibilitet: Kardborreförsedda moppar (Velcro) Ändkapslar: Stötdämpande för tystare drift Moppstativ för kontor, vård och skola Snabbkopplingen gör det enkelt att byta mopphuvud utan verktyg, vilket sparar tid vid rutinstädning. Stativet passar för daglig golvvård i kontorsmiljöer, vårdlokaler, skolor och andra fastigheter där effektiv städning prioriteras. Den kompakta bredden på 23 cm gör det lämpligt för mindre ytor och trånga utrymmen. Vanliga frågor om moppstativ i aluminium Vilka moppar passar till Nordex moppstativ 23 cm? Nordex Moppstativ Aluminium 23 cm är kompatibelt med kardborreförsedda moppar (Velcro-fäste). Det passar de flesta mikrofibermoppar och fuktmoppar som använder kardborresystem för montering. Hur fungerar snabbkopplingen på moppstativet? Snabbkopplingen på Nordex moppstativ låter dig fästa och lossa moppskaftet utan verktyg. Det gör byten av mopphuvud snabbt vid arbete med flera olika moppar eller vid rengöring av utrustningen. Varför välja moppstativ i aluminium istället för plast? Aluminium är lättare och mer slitagetåligt än plast vid intensiv användning. Nordex moppstativ i aluminium behåller sin form över tid och tål daglig professionell städning bättre än motsvarande plastmodeller.
119 kr
Kontorab
KontorabGå till Kontorab
Dr. Beckmann Toilet Cleaning Sheets Citrus Sensation 20 st
I lager
Dr. Beckmann Toilet Cleaning Sheets Citrus Sensation 20 st
Dr. Beckmann Toilet Cleaning Sheets Citrus Sensation 20 st
42 kr
Frakt 69 kr
Luxplus
LuxplusGå till Luxplus
Allrengöring All Clean Refill
I lager
Allrengöring All Clean Refill
Allrengöring All Clean Refill | PURE EFFECT Volym Koncentrat: 30 ml (ger 20 st sprayflaskor tillblandad All Clean) Innehåll: 5-10% non-jonisk tensid, <5% amfotär tensid, konserveringsmedel (2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol), färg, parfym. Innehåller även bakteriekultur, aktiva fermentationextrakt och vatten. Hållbarhet: Öppnad flaska är hållbar i 2 år. Förvaras som andra rengöringsprodukter. Normal rumstemperatur, ej i direkt solljus. Miljöinformation: Produkten är lätt biologiskt nedbrytbar. Kartongen källsorteras som papp, glasflaskan och pipetteröret som glas, samt pipettens kork som hårdplast. Läs mer om skicket på våra möbler här Hör av dig till kundtjänsten via Chatt eller på 08-800 100 om denna produkt är intressant så berättar vi mer.
200 kr
rafz
rafzGå till rafz
Lock knopp trash svart
I lager
Lock knopp trash svart
Lock till Brooklyn Bin soptunna 45 liter med screentrycksymbol. Hålet är utformat efter sorteringsbehovet. * Finns i olika utförande för olika behov. * Svart mattlackade
1 249 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Gummiblad ETTORE Skrapa 35cm
I lager
Gummiblad ETTORE Skrapa 35cm
Gummiblad från Ettore. Gummiblad refill till Ettores fönsterputsskena 35cm.
73 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore

Du har sett 16 av 14205 produkter.

Annons

Effektiv städning med rätt städutrustning och rengöringsmedel

Att hålla hemmet rent och fräscht är enklare med rätt produkter. Med rätt rengöringsmedel och städutrustning blir städningen både effektiv och smidig. Från flytande rengöringsmedel till dammvippor och ångtvättar, det finns något för varje behov. Genom att använda PriceRunners smarta filter kan du enkelt hitta de produkter som passar dig bäst.

Välj rätt rengöringsmedel för alla ytor

Olika ytor kräver olika typer av rengöringsmedel. För att få bästa resultat är det viktigt att välja rätt produkt. Flytande rengöringsmedel är populära för sina mångsidiga användningsområden och finns i olika varianter för specifika ytor. De är effektiva för kök, badrum och andra områden i hemmet. Med rätt rengöringsmedel kan du enkelt hålla ytorna skinande rena och hygieniska.

Städutrustning för alla behov

Att ha rätt städutrustning kan göra stor skillnad i hur effektivt du kan städa. En flatmopp är exempelvis idealisk för att snabbt torka av golv, medan en dammvippa är perfekt för att ta bort damm från svåråtkomliga platser. För mer grundlig rengöring kan en ångtvätt vara ett bra val. Den använder ånga för att lösa upp smuts och bakterier, vilket gör den särskilt användbar i kök och badrum. Genom att använda städutrustning som passar dina behov kan du spara tid och energi.

Praktiska produkter för avfallshantering

Att hantera avfall på ett effektivt sätt är en viktig del av städningen. Med rätt produkter för avfallshantering kan du enkelt sortera och förvara skräp tills det är dags att slänga det. Det finns olika typer av soptunnor och påsar som är anpassade för olika behov. Välj en lösning som passar ditt hushåll och gör avfallshanteringen smidigare.

Toalett- och hushållspapper för dagligt bruk

Toalett- och hushållspapper är en nödvändighet i varje hem. För att säkerställa att du alltid har tillräckligt hemma kan du använda PriceRunner för att jämföra olika alternativ. Toalett- & hushållspapper finns i olika storlekar och kvaliteter för att passa olika behov. Genom att välja rätt produkt kan du både spara pengar och få en bättre användarupplevelse.

Dispensrar för smidig hantering

Dispensrar kan vara praktiska för att organisera och hantera olika produkter i hemmet. De finns i olika utföranden för att passa olika typer av papper och rengöringsmedel. En dispenser kan hjälpa till att hålla ordning och minska slöseri. Välj en modell som passar ditt hem och dina behov för att förenkla vardagen.

Smarta verktyg som hjälper dig att hitta rätt

Genom att använda PriceRunners olika verktyg kan du enkelt navigera dig fram till rätt alternativ. Utöver att jämföra priser kan du också ta hjälp av smarta filter, läsa användarrecensioner och se prishistorik.

Filtrera och sortera

Du kan filtrera på allt från önskat maxpris och märke till mer detaljerade egenskaper som material eller färg. Det gör att endast de produkter som är relevanta för dig visas. Förutom att priset kan variera mellan olika butiker är det också vanligt att leveranssätt, fraktkostnad och betalningsalternativ skiljer sig åt. Därför har vi gjort det möjligt att filtrera butikerna efter dessa faktorer, så att du lättare kan hitta det bästa alternativet för dig.

Recensioner: Se vad andra tycker om produkten

Recensioner från andra användare kan ge värdefulla insikter i produktens egenskaper och hållbarhet. Produktens betyg hjälper dig att snabbt bedöma populariteten och kundnöjdheten.

Prishistorik: Säkerställ att du hittat en bra deal

För att du ska vara helt säker på att ditt köp är en bra deal har du möjlighet att se prishistorik för produkten. Här kan du enkelt se prisutvecklingen och därmed snabbt avgöra om det faktiskt är en bra deal eller inte. Välj om du vill visa prishistorik för den senaste månaden, eller om du vill jämföra den under längre tid. Genom att klicka på “Välj butik” kan du även se historiken för en specifik butik.

Inspiration

Pollenallergi - 6 tips för att överleva våren

Pollenallergi - 6 tips för att överleva våren

Av Klarna

Populära sökningar i Städutrustning & Rengöringsmedel

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • Om oss
  • Kontakt
  • Nyhetsrum
  • Jobba hos oss

Sedan 1999 har PriceRunner hjälpt miljontals besökare att hitta bästa produkterna till bästa priserna.

PriceRunner är helt oberoende och gratis att använda. Vår vision är att vara tjänsten du alltid kan lita på vid jämförelse av produkter och priser. År 2022 blev PriceRunner en del av Klarna.

Du kan jämföra priser och produkter med oss i:

Danmark, UK, Sverige, Norge, USA, Tyskland, Österrike, Finland, Frankrike, Irland, Italien, Nederländerna, Spanien
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Bilder på den här hemsidan kan vara AI-genererade.