Trademax: Information
Snittbetyget baseras på recensioner från de senaste sex månaderna och recensionskommentarer visas endast för de senaste sex månaderna. Endast recensioner med kommentarer visas.
Snabb leverans. gedigen byrå för det priset.
Beställde ett soffbord med utskjutbar skiva. Bordet levererades som det skulle men tyvärr visade det sig att skenorna på ena sidan var felmonterade som gör att det inte fungerar som det ska.
Så reklamerar bordet helt enligt Trademax önskemål och får en bekräftelse att normal hantering av reklamationsärende är 7 arbetsdagar.
Sen börjar problemen.
Efter ett antal telefon samtal och mail som kommer ett förslag på lösning över en månad efter reklamationen gjordes. Dessutom är det en lösning som inte fungerar utan kompletterande information.
Efter ytterligare tid och ytterligare otal telefonsamtal och mail till kundservicen. som vid varje tillfälle lovar att reklamationsavdelning ska återkomma snarast för att komma överens om en lösning på problemet. Detta visar sig dock vid varje tillfälle visa sig vara tomma löften för ingen har hört av sig än. Så har nu anmält bolaget till Almänna reklamationsnämden eftersom det verkar vara det ända sättet att få något svar.
Så om du av nå
Nej
Vi har beställt en stor soffa ganska lång tid i förväg (pga.kampanjpris) och skrev till trademax att vi vill ha den levererad den 29 eller 30 december. efter alla negativa kommentarer om butiken har vi varit skeptiska till att vi får soffan i tid... MEN! kl 11 den 29/12 kom vår soffa!
enda nackdelen med företaget är att det är svårt att få tag på dem... det tog för mig ca en timme i telefonkö när det var bara EN person före mig i kön :/
annars har allt funkat jättebra!
Ja
- Sidor:
- 1











