Patroner se: Information
Namn
Patroner se
Butikens webbplats
Till Butik
Adress Huvudkontor
Svensknabbevägen 24, 393 51 KALMAR
Telefon
0480-770 390
Fax
0480-44 15 95
Org nr
556267-4621
Bolagsform
Aktiebolag
Företagsnamn
Patroner i Skandinavien Aktiebolag
Öppet köp
30 dgr
Returpolicy
Företaget betalar alla kostnader vid reklamationer, vid utnyttjande av öppet köp betalar kunden frakten.
Betalningsmöjligheter
Klarna faktura och Klarna konto, Kortbetalning och direktbetalning via bank.
Leveranssätt
Posten. Ordrar inkomna före kl 15:00 skickas normalt samma dag och levereras dagen efter. Leverans av gods upp till 2 kg sker per brev, gods över 2 kg levereras med mypack postpaket till privatpersoner och företagspaket till företag.
Fraktkostnad
Enhetsfrakt 49 kr
Snittbetyget baseras på recensioner från de senaste sex månaderna och recensionskommentarer visas endast för de senaste sex månaderna. Endast recensioner med kommentarer visas. Det finns för närvarande inga recensioner av denna butik som inkommit de senaste sex månaderna. Skriv första butiksrecensionen
Patroner.se, en av de ledande butikerna inom skrivartillbehör i Sverige, har lanserat en ny e-handelslösning för att bland annat förbättra upplevelsen för kunderna och den ibland komplicerade orderprocessen av produkter som bläckpatroner och toner.
Patroner.se som säljer bläckpatroner och andra skrivartillbehör säkrade innan 2011:s slut, nytt kapital i en nyemission till både nya och gamla aktieägare. Kapitalet kommer användas för expansion både nationellt och internationellt.
Patroner.se som är ett företag som säljer bläckpatroner, toner och andra skrivartillbehör, släpper nu en ny blogg på bläckpatroner.com med tips och information kring företagets olika produkter.
Verdane Capital har köpt in sig i bl a Kalmarföretagen Patroner.se och Designonline.se.
”Vi växte med 40 procent förra året och hoppas kunna accelerera det framöver. Verdane är en fantastisk ägare att få in då de är den ledande investeraren inom e-handel i Norden och de är en perfekt partner för oss nu när vi vill växa både nationellt och internationellt”, säger Patroners VD Ola Gustafsson.”











